Ze dřeva

Mám les. Před pár lety jsme sklízeli dubové stromy a bohužel jsme jich pokáceli víc než jsem původně chtěl. Nestihl jsem uhlídat, aby tam zůstalo pár staříků a svými majestátními kmeny dělali věkovou pestrost lesa. Přišlo mi to moc líto, a proto jsem slíbil svým stromům, že budou dále žít několik set let ve výrobcích, které odolají se svojí kvalitou generacím jejich majitelů. 

 

Veškeré stromy jsme sklidili ve správný čas v zimě a správném postavení hvězd jako měsíční dřevo. Takové dřevo má pak lepší vlastnosti než sklizené v jiné dny. Tolik nepraská, nehnijě a nenapadajího houby. Dnes už se taková zkušenost téměř zapomněla, ale staří truhláři a tesaři si to stále pamatují.

Z mých dubů máme v kreativním centru všechny dveře, parkety a nábytek a výrabíme z nich užitečné věci pro lidi, kteří dokáží ocenit krásu dubového dřeva.

 

Vyrábíme Zahradní dubový stůl v anglické tradici Potting bench.

 

Jestli toužíte po místě, kde přesazovat květiny, vysévat zeleninu a současně mít na jednom místě uložené zahradní nářadí, pak takový stůl můžete mít na vaší zahradě. 

Svoji kvalitou vydrží spoustu let a možná ho i zdědí vaši děti. Bude okrasou vaší zahrady a s radostí na něm budete pracovat. Jeho rozměry jsme navrhovali s souladu s harmonickými poměry, které při své tvorbě používá příroda. V našem světě tuto harmonii popisuje Fibonacciho posloupnoust a v umění se mu říká Zlatý řez.

 

      

 

 

Vyrábíme krásný nábytek z dubu a skla.

 

S kamarádem Ondrou navrhujeme a vyrábíme různě veliké stoly do interiéru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje nebo také na letní terasu.

Sklo a dubové dřevo pochází z přírody Českého ráje a Ujkovickéholesa. Krystaly toho nejkvalitnějšího křemene z Hrdoňovického písku se roztavily do masivního plochého skla a spojilo se s precizně opracovanou dubovou fošnou.

Jejich poselství je vyzařovat věčnost, sílu a stabilitu do našich domovů.

Každý letokruh dřeva připomíná jeden rok v krajině jaro, léto, podzim, zimu. Příběhy slunce, vody, vzduchu, větru a půdy, které spolutvořily prostředí lesa.

Tyto materiály jsou živé a každým naším dotykem vracíme přírodě a Zemi uznání její práce.

 

Jídelní stůl

Jídelní stůl, měsíční dubové dřevo
d. 2.100 x š. 900 x v. 770 mm, deska 40 mm tl., sklo 15 mm tl.

 

Zásobník na dřevo

Zásobník na dřevo, š. 450 x h. 600 x v. 1.000 mm
deska 40 mm tl., sklo 15 mm tl.

 

Konferenční stolek

Konferenční stolek, d. 1.100 x š. 800 x v. 410 mm
deska 40 mm tl., sklo 15 mm tl.

 

Akce a novinky

Jsme ve finále soutěže Adapterra Awards. Může nás podpořit svým hlasem.

Přátelé dostali jsme pozvánku zúčastnit se soutěže Adapterra Awards, která oceňuje inspirativní projekty pro naši přírodu. Prošli jsme až do finále a budeme vám vděčni za podporu při hlasování pro Jagava Permafarmu s projektem Regenerace půdy a krajiny. Ekologicky hospodaříme na 50 hektarech na Veselici. Pěstujeme jídlo v podobě zeleniny, ovoce a obilí. Naše řešení chladí naše pole a krajinu, zadržuje více vody, podporuje půdní život a to bez chemie a umělých hnojiv. Vysadili jsme 4.900 stromů, 13.000 keřů, 4 km živých plotů, 2 km svejlů pro zachytávání srážek, 1,3 km bioklimatických pásů a mnoho dalšího. Součástí farmy je i kreativní centrum s ubytováním. Máme rádi živou a úrodnou půdu a krajinu. Podpořte nás jestli se vám líbíme :-).

Všechny akce a novinky

Copyright © 2024 Jagava Permafarma Veselice - všechna práva vyhrazena | Design vision - internetová agentura | ADMINISTRACE