Ze dřeva

Mám les. Před pár lety jsme sklízeli dubové stromy a bohužel jsme jich pokáceli víc než jsem původně chtěl. Nestihl jsem uhlídat, aby tam zůstalo pár staříků a svými majestátními kmeny dělali věkovou pestrost lesa. Přišlo mi to moc líto, a proto jsem slíbil svým stromům, že budou dále žít několik set let ve výrobcích, které odolají se svojí kvalitou generacím jejich majitelů. 

 

Veškeré stromy jsme sklidili ve správný čas v zimě a správném postavení hvězd jako měsíční dřevo. Takové dřevo má pak lepší vlastnosti než sklizené v jiné dny. Tolik nepraská, nehnijě a nenapadajího houby. Dnes už se taková zkušenost téměř zapomněla, ale staří truhláři a tesaři si to stále pamatují.

Z mých dubů máme v kreativním centru všechny dveře, parkety a nábytek a výrabíme z nich užitečné věci pro lidi, kteří dokáží ocenit krásu dubového dřeva.

 

Vyrábíme Zahradní dubový stůl v anglické tradici Potting bench.

 

Jestli toužíte po místě, kde přesazovat květiny, vysévat zeleninu a současně mít na jednom místě uložené zahradní nářadí, pak takový stůl můžete mít na vaší zahradě. 

Svoji kvalitou vydrží spoustu let a možná ho i zdědí vaši děti. Bude okrasou vaší zahrady a s radostí na něm budete pracovat. Jeho rozměry jsme navrhovali s souladu s harmonickými poměry, které při své tvorbě používá příroda. V našem světě tuto harmonii popisuje Fibonacciho posloupnoust a v umění se mu říká Zlatý řez.

 

      

 

 

Vyrábíme krásný nábytek z dubu a skla.

 

S kamarádem Ondrou navrhujeme a vyrábíme různě veliké stoly do interiéru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje nebo také na letní terasu.

Sklo a dubové dřevo pochází z přírody Českého ráje a Ujkovickéholesa. Krystaly toho nejkvalitnějšího křemene z Hrdoňovického písku se roztavily do masivního plochého skla a spojilo se s precizně opracovanou dubovou fošnou.

Jejich poselství je vyzařovat věčnost, sílu a stabilitu do našich domovů.

Každý letokruh dřeva připomíná jeden rok v krajině jaro, léto, podzim, zimu. Příběhy slunce, vody, vzduchu, větru a půdy, které spolutvořily prostředí lesa.

Tyto materiály jsou živé a každým naším dotykem vracíme přírodě a Zemi uznání její práce.

 

Jídelní stůl

Jídelní stůl, měsíční dubové dřevo
d. 2.100 x š. 900 x v. 770 mm, deska 40 mm tl., sklo 15 mm tl.

 

Zásobník na dřevo

Zásobník na dřevo, š. 450 x h. 600 x v. 1.000 mm
deska 40 mm tl., sklo 15 mm tl.

 

Konferenční stolek

Konferenční stolek, d. 1.100 x š. 800 x v. 410 mm
deska 40 mm tl., sklo 15 mm tl.

 

Akce a novinky

Co jsou to starověké védy, Slovanství a Slavjanství - 1.část, seminář s Ing. Mojmírem Mišunem

Všechny vás srdečně zveme na seminář o našich skutečných dějinách SLOVANŮ, SLAVJANŮ A STAROVĚKÝCH VÉD, navazující na sibiřské megality, které jsme na Sibiři zdokumentovali. Společně projdeme prezentaci o předchozích resetech, o falšované HIS-TORII, o společenských hodnotách Velké Tartárie až po hlubokou minulost naši dávné Velké Oriany. Příspěvek: 1.500,- Kč. V ceně je zahrnut seminář, základní nápoje přímo v sálu a podklady probíraných témat v tištěné podobě. Samostatně si lze zakoupit občerstvení a vegetariánský oběd z této nabídky: 1. Zeleninová polévka – 55,- Kč 2. Zapečené brambory (zelenina, sýr) – 165,- Kč 3. Bohatý zeleninový salát (večeře) – 65,- Kč Rezervaci obědů je nutné nahlásit společně s přihláškou do 10. 6. 2024. Informace a přihlášení na: +420 608 420 584 a info@slovanskakosile.cz Na základě vašeho zájmu budeme posílat údaje pro uhrazení zálohy 1.000 Kč. V okamžiku přijetí zálohy potvrdíme vaši závaznou účast. Kontakt na ubytování v místě konání semináře: telefon: +420 602 404 355, tomas.franek@permafarma.cz a www.permafarma.cz Více informací naleznete na www.Slovanskakosile.cz Védismus je mimo vliv jakéhokoliv náboženství a kultu. Je úplným popisem fungování celého Stvoření a Člověka v něm.

Všechny akce a novinky

Copyright © 2024 Jagava Permafarma Veselice - všechna práva vyhrazena | Design vision - internetová agentura | ADMINISTRACE