Ze dřeva

Mám les. Před pár lety jsme sklízeli dubové stromy a bohužel jsme jich pokáceli víc než jsem původně chtěl. Nestihl jsem uhlídat, aby tam zůstalo pár staříků a svými majestátními kmeny dělali věkovou pestrost lesa. Přišlo mi to moc líto, a proto jsem slíbil svým stromům, že budou dále žít několik set let ve výrobcích, které odolají se svojí kvalitou generacím jejich majitelů. 

 

Veškeré stromy jsme sklidili ve správný čas v zimě a správném postavení hvězd jako měsíční dřevo. Takové dřevo má pak lepší vlastnosti než sklizené v jiné dny. Tolik nepraská, nehnijě a nenapadajího houby. Dnes už se taková zkušenost téměř zapomněla, ale staří truhláři a tesaři si to stále pamatují.

Z mých dubů máme v kreativním centru všechny dveře, parkety a nábytek a výrabíme z nich užitečné věci pro lidi, kteří dokáží ocenit krásu dubového dřeva.

 

Vyrábíme Zahradní dubový stůl v anglické tradici Potting bench.

 

Jestli toužíte po místě, kde přesazovat květiny, vysévat zeleninu a současně mít na jednom místě uložené zahradní nářadí, pak takový stůl můžete mít na vaší zahradě. 

Svoji kvalitou vydrží spoustu let a možná ho i zdědí vaši děti. Bude okrasou vaší zahrady a s radostí na něm budete pracovat. Jeho rozměry jsme navrhovali s souladu s harmonickými poměry, které při své tvorbě používá příroda. V našem světě tuto harmonii popisuje Fibonacciho posloupnoust a v umění se mu říká Zlatý řez.

 

      

 

 

Vyrábíme krásný nábytek z dubu a skla.

 

S kamarádem Ondrou navrhujeme a vyrábíme různě veliké stoly do interiéru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje nebo také na letní terasu.

Sklo a dubové dřevo pochází z přírody Českého ráje a Ujkovickéholesa. Krystaly toho nejkvalitnějšího křemene z Hrdoňovického písku se roztavily do masivního plochého skla a spojilo se s precizně opracovanou dubovou fošnou.

Jejich poselství je vyzařovat věčnost, sílu a stabilitu do našich domovů.

Každý letokruh dřeva připomíná jeden rok v krajině jaro, léto, podzim, zimu. Příběhy slunce, vody, vzduchu, větru a půdy, které spolutvořily prostředí lesa.

Tyto materiály jsou živé a každým naším dotykem vracíme přírodě a Zemi uznání její práce.

 

Jídelní stůl

Jídelní stůl, měsíční dubové dřevo
d. 2.100 x š. 900 x v. 770 mm, deska 40 mm tl., sklo 15 mm tl.

 

Zásobník na dřevo

Zásobník na dřevo, š. 450 x h. 600 x v. 1.000 mm
deska 40 mm tl., sklo 15 mm tl.

 

Konferenční stolek

Konferenční stolek, d. 1.100 x š. 800 x v. 410 mm
deska 40 mm tl., sklo 15 mm tl.

Akce a novinky

05.06.2020

Setkání workshop s JIřím Veselým a povídání až do usnutí

Jakou řečí hovoří Univerzum? Nejsou žádné náhody nebo aha okamžiky, ale osobní tvorba každého člověka. Vědomá či nevědomá. Pokud se chcete dovědět více o vaší tvorbě a nahlédnout, jak s vámi o tom hovoří Vesmír přijeďte se podívat na permafarmu.

21.03.2019

Ke kořenům - kurz doprovázení

Během kurzu se budeme věnovat: - tvorbě rituálů posledního rozloučení podle principů přírodního pohřebnictví - smysluplnému zapojení pozůstalých do příprav a průběhu obřadu tak, aby se pro ně stal léčivou a posilující součástí cesty zármutkem - praktické organizace pohřbu - introspektivnímu zkoumání vlastního vztahu ke smrti - psychoterapeutickým stránkám poprovázení v zármutku - způsobům, jak mluvit o smrti a posledních přání - ukotvení otevřeného, moudrého a odpovědného přístupu ke konci života - sebepéči - teoreticky i prakticky - kazuistikám/ dobrým příkladům

Všechny akce a novinky

Copyright © 2023 Jagava Permafarma Veselice - všechna práva vyhrazena | Design vision - internetová agentura | ADMINISTRACE